Luksus zamknięty w aluminiowej ramie

Luksus zamknięty w aluminiowej ramie

admin No Comment
PORADY

Połączenie dwóch odmiennych materiałów, które nigdy w naturze się nie łączą, pozwoliło na uzyskanie okna o szczególnych parametrach i wyglądzie. Konstrukcja zapewniająca wytrzymałość, doskonale właściwości termoizolacyjne i dźwiękoszczelne, nieograniczona gama kolorystyczna, bogactwo kształtów oraz wielkości. Okna drewniano – aluminiowe to przyszłość budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Aluminiowa rama to profil, osłaniający zewnętrzną część ramy oraz skrzydła okna. Chroni przed szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami, takimi jak zanieczyszczenia środowiska, wilgoć, różnice temperatur, promieniowanie słoneczne, przez co zapewnia oknom nie tylko ochronę, ale też trwałość. Z kolei wewnętrzna część okna zbudowana jest z drewna, klejonego dla lepszej sprężystości, odżywicowanego, pozbawionego sęków i dobrze wysuszonego. Równocześnie, drewno pozwala uzyskać wszelkie zalety okien drewnianych, izolacyjność, ciepło i trwałość. Okna drewniano – aluminiowe dają ogromne możliwości aranżacyjne i projektowe, a dla ich producentów, nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii i nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.

Aluminium to materiał bardzo wytrzymały, odporny na zmiany temperatury oraz na wilgoć i inne czynniki. Okna z tego materiału doskonale się sprawdzają w trudnych warunkach klimatycznych. Aluminium ma też inne zalety: nie wymaga okresowego odnawiania, jest łatwe w pielęgnacji. Drewno pod aluminium jest impregnowane, a miejsce łączenia jest tak skonstruowane, by miało odpowiednią wentylację, co ma wpływ na zdrowie drewna.

 

O ile aluminium można proszkowo malować na niemal dowolny kolor z palety, lub okleić materiałem, na przykład drewnopodobnym, o tyle drewnu można nadać każdą barwę, pasującą do drewna, podkreślając naturalny rysunek słojów, pozwalającą na zastosowanie okien zarówno we wnętrzach nowoczesnych, modernistycznych jak i klasycznych.

Charakterystyczne dla tych okien jest to, że są chętnie stosowane w budownictwie pasywnym, nowoczesnym i energooszczędnych. Głównie dlatego, że posiadają doskonałe parametry termiczne i dźwiękoszczelne. Gruba rama, często pakiet trzech szyb, których przestrzenie wypełnia się argonem, czyli gazem nieprzewodzącym ciepła, to doskonałe rozwiązanie dla tego typu budownictwa. Do tego nieograniczone możliwości dotyczące wielkości okna, na całą szerokość ściany, na jej wysokość, różne możliwości otwierania okna, pozwalają wykorzystywać je przy najbardziej skomplikowanych projektach. Spełniają nie tylko wyśrubowane normy energetyczne, ale też doskonale tłumią dźwięki zewnętrzne.

Okna drewniano – aluminiowe to nie tylko prostokątne czyli kwadratowe projekty, to również okrągłe, wielokątne i łukowe projekty o dowolnych rozmiarach, dostępne standardowo w dwóch kolorach, co znowu daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i projektowe. Aluminium można pomalować na dowolny kolor z palety barw RAL, drewno również, z tym, że drewno można malować wielokrotnie, dopasowując wewnętrzną część okna do aktualnego stylu wnętrza.