Okna pasywne FUTUR

Okna pasywne FUTUR

admin No Comment
PORADY

Domy pasywne, pasywne okna, pasywne drzwi, energooszczędność. Z każdej strony “atakuje” nas konieczność oszczędzania nośników energii, ciepła, prądu, etc. My, jako producenci okien, również nie jesteśmy obojętni na światowe trendy, nie tylko w dziedzinie wzornictwa, ale też nowoczesnych technologii. Nam łatwo się operuje językiem technicznym, który jednak nie do końca jest zrozumiały dla klienta, który przychodzi po nasze okna. Postaramy się więc na naszym blogu w normalnych słowach wyjaśnić bardziej skomplikowane zagadnienia technologiczne.

Dziś o oknach pasywnych. Okna pasywne należą do rodzaju okien energooszczędnych. Drogie w zakupie, szybko zwracają koszty poniesione w momencie zakupu, dzięki temu, że  w swoim założeniu mocno zmniejszają zużycie nośników energii, a co za tym idzie, znaczącą obniżkę comiesięcznych rachunków domowych, związanych z ogrzewaniem. Ich cechami charakterystycznymi są:

  • szczelność na przepływ powietrza
  • stabilność w utrzymywaniu temperatury wewnętrznej profilu przy znaczącej różnicy temperatur zewnętrznych i wewnętrznych
  • izolacja akustyczna
  • wysoki stopień izolacyjności

Dzięki tym cechom produkowanych przez nas okien pasywnych można do ogrzewania pomieszczeń wykorzystać ciepło promieni słonecznych, ciepło wytwarzane przez ciała mieszkańców i odbiorniki wewnętrzne. O ile głębokość ramy okiennej okna standardowego wynosi około 68 milimetrów, o tyle okna pasywne są głębsze, od 88 do 120 milimetrów. Do produkcji wykorzystuje się PCV, drewno i aluminium oraz specjalne szyby, a także piankę poliuretanową. Wykonuje się trzy i cztero szybowe okna, o niesamowitych właściwościach termoizolacyjnych. Ich jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi badaniami, których zwieńczeniem są certyfikaty, które nie są łatwe do zdobycia. Okno pasywne powinno posiadać przede wszystkim certyfikat jakość wydany przez Instytut Domu Pasywnego w Dramstadt.

Współczynnik Uw mówi o tym, ile ciepła ucieka z budynku. W przypadku okien i budynków pasywnych, współczynniki ten musi być jak najniższy. Współczynnik określają badania.

Minęły również czasy, gdy okna pasywne były wizualnie nieciekawe i toporne. Dziś w ich produkcji dominują światowe trendy designu, ciekawe kompozycje stylistyczne i niemal dowolne kolorystyczne.

W ofercie znajduje się bogaty wybór okien wykonanych z CV z nakładką aluminiową oraz okien drewniano – aluminiowych. Materiały te charakteryzują się wysoką plastycznością, pozwalającą na wykonanie okien dopasowanych do każdej stylistyki i założeń architektonicznych budynku, możliwością uzyskania dowolnego koloru z bogatej palety,