Czy rożek dla dzieci to dobre uzupełnienie wyprawki?

Czy rożek dla dzieci to dobre uzupełnienie wyprawki?

4 kwietnia, 2015 0 By major

Dziecko w najmłodszych latach wymaga bardzo uważnej opieki i najczęściej dodatkowego ocieplenia w łóżeczku, albo podczas podróży wózkiem. Na rynku występuje wiele ciekawych rozwiązań od zwykłych otulaczy, po rożki dla dzieci wykonane z bawełny premium, czy nieco cięższe śpiwory. Co sprawdzi się najlepiej pod kątem kompletowania wyprawki dla wychowanka?

Czym wyróżnia się rożek dla dzieci i czy wytrzyma częstą eksploatację?

Bawełna to główny materiał w dziecięcym rożku i to najczęściej bawełna klasy premium, certyfikowana (standard Oeko-Tex) z potwierdzonymi właściwościami termoregulacyjnymi. Co to oznacza w praktyce pielęgnacji dziecka? Najmłodszy umieszczony w rożku znacznie wygodniej wypoczywa, nie męczy się i nie poci, nawet po dłuższej sesji. Rożek dla dzieci można zawiązać w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa opieki, co przydaje się szczególnie podczas trzymania maluszka blisko ciała rodzica, albo podczas przenoszenia z miejsca na miejsce. Rożek dla dziecka nie posiada żadnych elementów alergicznych, ani zaostrzonych krawędzi. Ewentualne zabrudzenia usuwa się w zwykłej pralce. Wystarczy do tego ustawienie zwykłego programu bawełnianego. Rożek zastępuje często maty edukacyjne lub standardowe oraz grube kołderki. Maluszek nieco ciaśniej związany w rożku odczuwa uczucie bliskości porównywalne do bezpośredniego kontaktu z rodzicem, więc to nawet pewna alternatywa uspokajająca. Rodzic wprowadzający dziecko do rożka zyskuje pewność, że maluszek nagle się nie przesunie i nie wypadnie z materiału.

Dlaczego takie rozwiązanie poleca się rodzicom?

Niektórzy terapeuci zalecają rożki dla dzieci dla ograniczenia nadwrażliwości na bodźce, tzw. nadwrażliwości sensorycznej. Już po urodzeniu najlepiej przyzwyczajać potomstwo do materiałów premium i takiej formy otulania. Rodzic powinien zastanowić się poważnie nad wyborem wyprawki, żeby nie robić później zamieszania w życiu dziecka. To właściwie uniwersalna zasada postępowania i dotyczy większości akcesoriów, których używa się przy maluszku.