Czy dermatologia estetyczna oferuje coś dla osób, których problemem jest trądzik różowaty?

Czy dermatologia estetyczna oferuje coś dla osób, których problemem jest trądzik różowaty?

14 maja, 2015 0 By major

Jedną z przewlekłych chorób skóry jest trądzik różowaty. Jego cechą charakterystyczną są pojawiające się na skórze zmiany mające postać krost, grudek i rumienia. Mogą one być albo utrwalone, albo nawracać. Najczęściej pojawia się on u osób między 20. a 30. rokiem życia, które wcześniej borykały się z rumieniem i rozszerzonymi naczynkami. Wskazuje się na szereg czynników, które prowadzą do rozwoju trądziku różowatego i zaostrzenia zmian. Na szczęście dzisiaj można sobie skutecznie z nim radzić. Wystarczy postawić na dobrego specjalistę. Tym, do którego warto się wybrać jest między innymi dermatolog estetyczny.

Jak wygląda przebieg trądziku różowatego?

Dermatologia estetyczna zwraca uwagę na to, że trądzik różowaty zmienia się na przestrzeni lat. Początkowo charakteryzujący go rumień ma charakter nietrwały. Osoba dotknięta chorobą może zauważyć, że stopniowo utrzymuje się on na skórze coraz dłużej aż wreszcie przechodzi w formę utrwaloną. Do tego dochodzą rozszerzone naczynka oraz teleangiektazje. W konsekwencji mogą pojawiać się krosty i grudki zapalne, które wymagają wdrożenia odpowiedniego leczenia. U większości pacjentów stwierdza się okresy wyraźnej poprawy kondycji skóry przeplatane z okresami zaostrzenia. Warto pamiętać, że wraz z każdym zaostrzeniem objawy nasilają się, a skóra jest coraz poważniej uszkodzona.

Jak dermatologia estetyczna radzi sobie z trądzikiem różowatym?

Okazuje się, że dermatologia estetyczna, która nastawiona jest na rozwiązywanie problemów z wyglądem skóry, świetnie radzi sobie z trądzikiem różowatym. Specjalista tej dziedziny medycyny może zaoferować pacjentom leczenie dopasowane do fazy choroby oraz tego, jak bardzo jest ona nasilona. Bardzo skuteczne okazują się być zabiegi laserowe, które świetnie poprawiają kondycję skóry. Często łączy się je z preparatami stosowanymi miejscowo oraz lekami doustnymi, które aplikuje się wówczas, gdy skóra została dotknięta zmianami zapalnymi. Tylko kompleksowe podejście daje szansę na opanowanie zmian i czerpanie radości ze skóry, która prezentuje się naprawdę dobrze.