Gdzie zaopatrywać klinikę w asortyment medyczny?

Gdzie zaopatrywać klinikę w asortyment medyczny?

11 maja, 2015 0 By major

Aby szpital czy klinika osiągnęła sukces i była chętnie odwiedzana przez klientów, musi spełniać szereg wymogów. Nie chodzi tylko o regulacje prawne, ale powinien także odpowiednio się prezentować. Czystość, przejrzystość, dobre wyposażenie oraz odpowiednia organizacja to jedne z główniejszych czynników, które wpływają na dobre imię placówki leczniczej.

Wyposażenie placówki medycznej nie jest tanim i łatwym przedsięwzięciem – odpowiedni sprzęt medyczny jest drogi i musi spełniać szereg wymogów, aby został dopuszczony do użytku publicznego. Narzędzia chirurgiczne powinny być kupowane tylko od zaufanych sprzedawców, którzy przedstawią pozwolenie na dystrybucję sprzętu medycznego.

Oszustów w sieci nie brakuje!

Kupując narzędzia chirurgiczne, warto dokładnie prześwietlić sprzedawcę i sprawdzić, czy ma wszystkie koniecznie atesty. Narzędzia medyczne będą miały bezpośredni kontakt z tkankami miękkimi człowieka, dlatego warto zadbać o to, aby były odpowiednio wysterylizowane – o procesie dezynfekcji powinny decydować nalepki umieszczone na jałowym opakowaniu.

Przed zamówieniem większych ilości narzędzi warto jednak upewnić się, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcom, który oferuje wysokiej jakości asortyment! W przeciwnym wypadku narzędzia mogą nie spełnić swojej funkcji na sali operacyjnej i przysporzyć pacjentom dodatkowych infekcji czy zakażeń.

Narzędzia chirurgiczne – sterylność to podstawa!

Po każdej operacji narzędzia medyczne muszą przejść skomplikowany proces sterylizacji. Asortyment medyczny nie jest zawsze jednorazowy – oznacza to, że niektóre narzędzia nadają się do wielokrotnego użytku, przez co konieczna jest ich sterylizacja. W zaawansowanych kompleksach medycznych powinno znajdować się specjalne pomieszczenie, w którym będzie odbywała się udokumentowana sterylizacja.

Utrzymanie higieny w miejscu skupiska wielu chorych osób to zupełna podstawa! Roznoszenie się zarazków i powstawanie nowych zakażeń wśród osób o obniżonej odporności następuje bardzo szybko, dlatego w szpitalach i klinikach medycznych dbanie o czystość i dezynfekcję to zupełna podstawa.