Jak działa skup złomu?

Jak działa skup złomu?

25 stycznia, 2014 0 By major

Skupy złomu to świetne miejsca, w których można oddać różnego rodzaju odpady. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie rzeczy nadają się do oddania na skup.

Jakie odpady przyjmuje złomowisko?

Przede wszystkim na skup złomu można oddać odpady takie jak:

– miedź,
– stal,
– nikiel,
– kable miedziane, aluminiowe, instalacyjne,
– akumulatory,
– silniki elektryczne,
– felgi,
– agregaty,
– akumulatory,
– rozruszniki,
– ołów.

Dzięki temu, że aż tyle produktów można oddawać na złomowisko, to bez problemu każdy będzie mógł pozbyć się niechcianych już rzeczy ze swojego podwórka w odpowiedni sposób, który nie zakłóca ekologii.

Jakie dokumenty otrzyma się na skupie złomu?

Gdy oddaje się rzeczy na skup złomu, to praktycznie każdy zakład jest zobowiązany dać klientom odpowiednie dokumenty, które potwierdzają odbiór gotówki i sprzedaż odpadów. Dlatego też w skupie powinno otrzymać się formularz przyjęcia odpadów, na którym musi się znaleźć miejsce zamieszkania, oraz numer dowodu osobistego oraz imię i nazwisko klienta, dzięki czemu cały proces sprzedaży przebiegnie legalnie. Tym samym skup zabezpiecza się w razie potrzeby przed różnymi skutkami, gdyby była kontrola przedsiębiorstwa. Dlatego też należy pamiętać, by na skup udać się po skończeniu osiemnastu lat lub z osobą dorosłą, która może wylegitymować się dowodem osobistym i podpisze odbiór pieniędzy.

Jak otwarte są skupy złomu?

Tego rodzaju przedsiębiorstwa najczęściej są czynne od poniedziałku do soboty. Należy jednak pamiętać, że w sobotę skup złomu może być krócej otwarty, niż w normalne dni na tygodniu. Dlatego też warto przed przyjazdem do wybranego punktu zadzwonić lub sprawdzić na Internecie, w jakich godzinach jest otwarte przedsiębiorstwo. Najczęściej też na stronie danego skupu złomu podane są godziny otwarcia i zamknięcia na każdy dzień.

Warto też dodać, że złomowisko segreguje odpady, dlatego dobrze jest oddawać je tak, by były one już podzielone na dane materiały w przeznaczonych do tego workach lub kartonach. Tym sposobem klient może być szybciej obsłużony i nie tworzy się kolejka do wagi, na której są ważone odpady.