Jakie usługi znajdziemy w ofercie profesjonalnego weterynarza?

Jakie usługi znajdziemy w ofercie profesjonalnego weterynarza?

3 października, 2022 0 By major

Na co możemy liczyć ze strony profesjonalnego weterynarza? Jakie usługi znajdziemy w jego ofercie? To bardzo często pojawiające się pytania. Ty również pragniesz poznać na nie odpowiedzi? Koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego tekstu, ponieważ przedstawiamy w nim, jakie usługi pojawiają się w ofercie najlepszego weterynarza!

Profilaktyka zdrowotna

Przede wszystkim ze strony profesjonalnego weterynarza możemy liczyć na liczne zabiegi związane z profilaktyką zdrowia zwierząt. Mowa tutaj przede wszystkim o szczepieniach ochronnych psa, a więc na przykład o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zakaźnemu zapaleniu wątroby, nosówce, czy leptospirozie.

To jednak dopiero początek, ponieważ profesjonalny weterynarz oferuje także liczne szczepienia ochronne dla kota (np. herpeswiroza, białaczka kocia, wścieklizna, czy grzybica), czy królika (pomór, myxomatoza). Dodatkowo można liczyć także na zabiegi profilaktyczne polegające na odrobaczaniu, odpchleniu, czy profilaktyce przeciwkleszczowej. To również profesjonalny weterynarz jest w stanie zająć się wykonaniem okresowych badań profilaktycznych u naszego czworonożnego przyjaciela.

Paszporty i znakowanie zwierząt

W ofercie profesjonalnego weterynarza możemy znaleźć także pomoc przy znakowaniu zwierząt poprzez wszczepianie im chipów. Jest to zabieg prosty i praktycznie bezbolesny, więc nie jest wymagana znieczulenie psa. Jednak do poprawnego chipowania, potrzeba odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia, a właśnie takie ma weterynarz. Nie sposób pominąć również tego, że to właśnie weterynarz jest w stanie pomóc nam w przygotowaniu paszporty dla zwierzaka, a będzie nam on potrzebny, gdy planujemy podróż z kotek, psem, czy fretką po krajach w obrębie Unii Europejskiej.

Wykonywanie badań u zwierząt

Możemy być pewni, że w ofercie profesjonalnego weterynarza znajdzie się również wykonywanie bardzo zróżnicowanych badań. To właśnie najlepszy fachowiec z branży wykona USG u zwierząt, czy nawet RTG. Co więcej, profesjonalny weterynarz współpracuje też z kilkoma laboratoriami, więc możemy być pewni, że w jednym punkcie wykonamy też wiele różnych badań laboratoryjnych. Mogą one objąć podstawowe badania krwi,  badania endokrynologiczne, czy badania alergologiczne i genetyczne. Dodatkowo w szeroki wachlarzu badań znajdziemy też diagnostykę farmakologiczną, wykrywanie chorób zakaźnych, czy bakterii.

Zabiegi operacyjne i leczenie schorzeń

Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że profesjonalista chętnie zajmuje się diagnostyką różnego typu schorzeń oraz ich leczeniem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możemy liczyć na szybkie wykonanie zabiegów operacyjnych, więc widać, że trudno o drugie tak dobre wsparcie.