Jakie zabiegi zapewnia implantologia?

Jakie zabiegi zapewnia implantologia?

11 października, 2015 0 By major

Nowoczesne metody uzupełniania uzębienia pozwalają zapewnić pacjentom zwiększenie komfortu korzystania ze sztucznych zębów. To zabiegi, które realizowane są szczególnie u tych osób, które nie tolerują protez ruchomych. Jednak wielu pacjentów decyduje się na implanty z powodu możliwości uzyskania estetycznego uzupełnienia uzębienia. Obecnie implantologia jest w stanie zastosować ładnie prezentujące się materiały, z których wykonane są sztuczne zęby. W ten sposób możliwe jest uzyskania uzębienia, które jest praktycznie nieodróżnialne od tego naturalnego. Podczas zabiegów można uzupełnić większą liczbę brakujących zębów.

Jak wygląda wykonanie zabiegu?

Zaletą zabiegów implantologicznych jest to, że nie powodują one bolesności. Wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Natomiast procedura medyczna przebiega w kilku etapach. Pierwszy obejmuje przeprowadzenie zabiegu, który ma na celu wszczepienie implantu. Drugi to proces gojenia się i kształtowania dziąsła. Dopiero wówczas możliwe jest wykonanie kolejnych zabiegów, które pozwolą zamontować korony, mosty czy ruchome protezy.

Gdzie dostępna jest implantologia?

Z usług implantologicznych skorzystać można w specjalistycznych gabinetach, a także większych klinikach stomatologicznych. Wybór odpowiedniej placówki ma znaczenie z punktu widzenia możliwości skorzystania z leczenia realizowanego przez doświadczonych specjalistów. Jednak istotne jest również to jakim sprzętem dysponuje placówka. Im nowocześniejszy urządzenia diagnostyczne i zabiegowe ma gabinet, tym można przeprowadzić znacznie bardziej skuteczne zabiegi. Obejmuje to efekty, które uzyska się po zamontowaniu implantów. Zatem wstępnie dobrze jest sprawdzić, gdzie dostępna jest implantologia. W większych miastach z reguły można skorzystać z większej liczby gabinetów, które oferują takie usługi. Następnie można zdecydować się na takie, które są dobrze oceniane przez pacjentów. Dodatkowo można porównać także warunki cenowe, co często pozwala wybrać gabinet, który zapewni optymalne koszty leczenia.