Kamery do zadań specjalnych – jaką wybrać?

Kamery do zadań specjalnych – jaką wybrać?

11 marca, 2015 0 By major

Na rynku technologii mobilnych i szpiegowskich coraz więcej jest urządzeń, które dzięki postępującej miniaturyzacji mają rozmiar np. monety i w dodatku mogą działać na odległość. Zastosowanie takich technologii jak komunikacja bezprzewodowa czy GPS pozwalają na umieszczenie w nawet kilkumilimetrowym urządzeniu absolutnie całego arsenału nowoczesnych technologii. Kamery są przykładem właśnie takich sprzętów, które mogą ważyć zarówno kilkanaście kilogramów – jak kamery stosowane w przemyśle filmowym i telewizyjnym – oraz takie, których masa wynosi kilka gramów. Te drugie stanowią idealne wręcz wyposażenie dla osób oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianym szpiegowaniem czy podglądaniem. Rejestrowanie nagrania przez kamery szpiegowskie może oczywiście mieć zastosowanie chociażby w ochronie własnego majątku i wpływa na podniesienie bezpieczeństwa prowadzonego biznesu.

 

Cechy szczególne dobrej kamery szpiegowskiej

Wszystkie kamery szpiegowskie bez wyjątku charakteryzują się bardzo małymi rozmiarami i masą własną. Istotne jest również ich szybkie i bezpieczne montowanie – muszą być przystosowane do bezproblemowego mocowania na ścianach, meblach czy ubraniach. Oczywiście bardzo ważna jest także jakość zapisu – jedne kamery oferują tylko i wyłącznie funkcję nagrywania obrazu, ale są również bardziej zaawansowane kamery szpiegowskie rejestrujące także dźwięk za sprawą wbudowanego mikrofonu. Istotne parametry takiego urządzenia, wpływające na jego funkcjonalność, to także moc baterii (pozwala na długą i nieprzerwaną pracę) oraz różnego rodzaju łączność na odległość (bluetooth, gprs, gps).

 

Konfiguracja urządzenia i gwarancja użytkownika

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej kamery szpiegowskiej warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę. Bardzo ważne jest łatwe i szybkie skonfigurowanie sprzętu – instrukcja sama w sobie powinna być więc dostępna w języku polskim. Dobrym pomysłem jest również zapytanie sprzedawcy o to, w jaki sposób konfiguruje się dane kamery szpiegowskie i jak się nimi później zarządza. Niektórzy producenci oferują również szczególne warunki gwarancji na swoje produkty, które wypada poznać przed ostatecznym zakupem, aby uniknąć późniejszego rozczarowania.