Kim jest Green Arrow?

Kim jest Green Arrow?

25 sierpnia, 2020 0 By major

Na świecie żyją miliony fanów komiksu. Zdawać by się mogło, że te proste opowieści ilustrowane nie mają w sobie specjalnej głębi i nie są nazbyt ambitne, operując minimalną ilością treści. Tymczasem nic bardziej mylnego, gdyż czasem obrazy mogą wyrazić więcej niż słowa. Miłośnicy sztuki komiksowej doceniają dynamiczne, wartkie dialogi i precyzyjną kreskę. Nic zatem dziwnego, że komiksy znajdują swych entuzjastów na całym globie. Sporym zainteresowaniem cieszą się opowieści komiksowe o superbohaterach ratujących świat i posiadających niezwykłe umiejętności, choć nie są to moce magiczne. Każdy z czytelników utożsamia się z takim bohaterem i w pewnym sensie chciałby być do niego podobny.

Kim jest łucznik z komiksów i czym się charakteryzuje?

Green Arrow, bo o nim właśnie mowa, to postać komiksowa wzorowana na bohaterze powieści „The Green Archer” Edgara Wallace’a. Wizerunkowo jest podobny także do słynnego Robin Hooda. Zresztą ten bohater także używa łuku ze strzałami i walczy z niegodziwymi ludźmi w swoim mieście o nazwie Star City. Podobnie jak Batman, także ta postać ma pomocnika, który nazywa się Speedy. Arrow to alter ego Olivera Queena. Po raz pierwszy historia Arrowa została przedstawiona w tzw. złotej erze komiksu, czyli na przełomie lat 30. i 50. XX wieku. Potem postać ta ewoluowała i doczekała się jeszcze wielu realizacji.

Jakie dokładnie umiejętności posiada bohater?

Green Arrow doskonale strzelał z łuku i miał celne oko, ale posiadał też inne cenne przymioty, jak np. umiejętności akrobatyczne, zwinność, opanowaną sztukę walki. Posiadał strzały o niezwykłych właściwościach np. strzałę rzucającą sieć. Poruszał się również za pomocą różnych typów pojazdów lądowych, wodnych i powietrznych.

Kto jest sojusznikiem mistrza łucznictwa, a kim są jego wrogowie?

Oprócz wspomnianego wcześniej Speedy’ego, który przypomina postać Robina towarzyszącego Batmanowi, wskazać należy, tzw. Team Arrow, czyli drużynę superbohaterów. Do drużyny, na czele której stał Green Arrow, poza Speedy’m należeli m.in:

1. Dinah Lance – kobieta, która pokonuje przeciwników krzykiem.
2. Connor Hawke – syn Arrowa.
3. Shado – bohaterka, która przeszła na jasną stronę mocy, pomimo tego, że początkowo była związana z siłami zła.