Klub malucha, czyli ciekawa alternatywa dla żłobka

Klub malucha, czyli ciekawa alternatywa dla żłobka

14 września, 2015 0 By major

Dla rodziców szukających opieki dla swoich dzieci istnieje kilka rozwiązań, a jednym z nich jest klub malucha. Jest to ciekawa alternatywa dla żłobka czy przedszkola, a spełnia podobne funkcje. Często jest to jedyna opcja, kiedy nie mamy możliwości posłania pociechy do żłobka z uwagi na brak miejsc. W klubie malucha dziecko zostanie otoczone opieką i spędzi czas na zabawach ogólnorozwojowych w gronie maluchów. Łączenie opieki nad dzieckiem z powrotem do pracy zawodowej często jest bardzo stresujące i wymaga bardzo precyzyjnej organizacji, warto więc skorzystać ze wsparcia, jakim jest klub malucha.

Na jakich zasadach działa klub malucha?

W klubie malucha nasze dziecko ma zapewnioną opiekę edukacyjną oraz pielęgnacyjną i bezpieczeństwo. Do klubu można posłać dziecko, które ukończyło dwanaście miesięcy, a nie skończyło trzeciego roku życia. Jeśli chodzi o liczbę dzieci to do klubu malucha może uczęszczać maksymalnie trzydzieścioro dzieci, a na jednego opiekuna przypada ośmioro maluchów. Jeśli chodzi o czas przebywania, to klub malucha zapewnia opiekę w wymiarze pięciu godzin dziennie, więc często jest to tańsza opcja niż prywatny żłobek. W klubie dla maluchów zatrudnieni są opiekunowie, którzy posiadają kwalifikacje pedagogiczne, opiekunki dziecięce lub pielęgniarki i położne. Często rodzice mogą angażować się w działanie takiego klubu współpracując z jego pracownikami i wspólnie wymieniać doświadczenia.

Klub malucha to duże wsparcie dla rodziców

Żeby wybrać najlepszą placówkę dla swojego dziecka, należy przede wszystkim rozważyć wszystkie plusy i minusy każdej opcji. Bardzo dużo zależy od sytuacji materialnej i życiowej, charakteru i grafiku pracy rodziców oraz miejsca zamieszkania. To bardzo indywidualna kwestia, więc warto na spokojnie podjąć decyzję w oparciu o własne preferencje. Wszystkie placówki dla dzieci powstały po to, aby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo i wspierać ich rozwój, a klub malucha jest bardzo dobrym wyborem, który daje duże wsparcie rodzicom chcącym łączyć wychowanie dziecka z karierą zawodową.