Na co zwrócić uwagę wybierając buty narciarskie dla dzieci?

Na co zwrócić uwagę wybierając buty narciarskie dla dzieci?

25 sierpnia, 2011 0 By major

Zimowe wyjazdy na narty są doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek. Aktywność ta przeznaczona jest dla każdego. Ludzi w starszym wieku, średnim oraz tych najmłodszych i to właśnie o nich najbardziej musimy zadbać, szykując się na wyjazd na narty.

Buty, ubiór czy może jednak narty?

Czy dobór butów do jazdy na nartach dla dzieci jest naprawdę tak ważny? Zdecydowanie tak! Buty narciarskie dla dzieci są głównym łącznikiem między nartami a nogami, które nadają kierunek jazdy. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że każdy but pasuje do wszystkich nart dziecięcych jednak nie do wszystkich wiązań. Jednak najważniejsze jest, aby trzymać się kolejności buty, wiązania, narty nie odwrotnie. Dokładne dopasowanie obuwia narciarskiego zarówno do wielkości jak i kształtu stopy jest więc kluczowe, aby dziecko mogło bezpiecznie zjeżdżać na nartach, nie odczuwając przy tym dyskomfortu, który może zepsuć radość z jazdy. Jeżeli but uwiera dziecko, oznacza to, że został źle dobrany. Ubiór dziecka na narty pomimo tego, że wydaje się najważniejszy, możemy zostawić na

Jak dobrać odpowiednie buty narciarskie dla dziecka?

Aby dobrać odpowiednią wielkość buta narciarskiego dla dziecka, należy w pierwszej kolejności dokonać pomiaru stopy. Wykorzystać do tego możemy ścianę oraz białą kartkę papieru. Stawiamy piętę dziecka przy ścianie, a następnie na kartce zaznaczamy punkt przy najdłuższym placu u stopy. Następnie czynność powtarzamy z drugą stopą. Bardzo często zdarza się, że występują różnice w długości stóp u dzieci. W takim wypadku dobieramy buty do dłuższej stopy.

Tradycyjne rozmiary, które znamy ze sklepu obuwniczego, nie mają tutaj znaczenia. Zarówno buty narciarskie dla dzieci jak i dorosłych mają swój własny system numeracji. Po wyborze odpowiedniego rozmiaru obuwia narciarskiego i jego zakupie online warto sprawdzić, czy pasuje. But powinien być na tyle dopasowany, żeby można było w nim delikatnie podkurczyć palce. Jeżeli but nie pasuję, mamy możliwość w ciągu 14 dni dokonania jego zwrotu — dzięki czemu nie musimy się obawiać, że but narciarski dla dziecka nie będzie pasował, a my stracimy pieniądze.

Najczęstsze błędy przy zakupie obuwia narciarskiego dla dziecka

Najczęściej popełnianym błędem przy zakupie butów narciarskich dla dzieci jest kupowanie za dużego rozmiaru. Rodzice przekonani o tym, że ich dziecko dorośnie, dodają czasami centymetr lub dwa do wymierzonych wartości. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zbyt luźny but może doprowadzić do urazów czy nawet wypadków a bezpieczeństwo w przypadku jazdy na nartach jest kluczowe.