Nagłośnienie samochodu – nowinki technologiczne

Nagłośnienie samochodu – nowinki technologiczne

28 lipca, 2022 0 By major

Nowinki elektroniczne pojawiają się także w wyposażeniu nowych samochodów. Warto zaznaczyć, że zwłaszcza w starszych samochodach łatwo jest modyfikować wszelkie elementy audio. Mowa tutaj na przykład o radiu czy głośnikach. Okazuje się, że segment car audio jeszcze nie umarł. W obecnych czasach ma się on bardzo dobrze. Warto dowiedzieć się, jakie są nowinki elektroniczne w tym zakresie. Elektronika jest nadal udoskonalana w pojazdach.

W przypadku, kiedy mamy stare radio w swoim aucie, które nie oferuje za dużo funkcji bądź po prostu jest kiepskie jakościowo, można je wymienić na o wiele nowszy sprzęt. Jednakże dużo tutaj zależy od ilości miejsca, które zostało przewidziane przez producenta. W czasie szukania właściwego odbiornika, z pewnością można trafić na określenia rozmiarów takie jak na przykład 1DIN Bądź 2 DIN. Pod taką nazwą ukryta jest norma, która określa rozmiar wnęki na radio. Okazuje się, że 1 DIN odpowiada rozmiarowi 180 x 50 mm. Trzeba wiedzieć o tym, że producenci w różnym momencie montowali większe wnęki, które potrzebne są do umieszczenia przodków obecnych systemów infoinment. Co ciekawe, w markach premium nieraz można było spotkać się z takimi systemami, zwłaszcza na początku bieżącego wieku. Takie rozwiązanie zwłaszcza ułatwiało sprawę przy unowocześnieniu ich. Warto zaznaczyć, że w przedziale cenowym poniżej 1 tysiąca złotych można trafić na radia z systemem Android. Można też zakupić takie, które obsługują Apple Car Play. Nierzadko stosowane jest również Android Auto. Okazuje się, że przy radiach 1DIN najlepiej zwrócić szczególną uwagę na obecność Bluetooth. Jest to obecnie standard w nowych samochodach.

Bardzo ważnym krokiem jest kupno odpowiednich głośników. Trzeba wiedzieć, że z przodu idealnym rozwiązaniem jest kupno zestaw dwudrożnego, który jest odseparowany. Powinien zostać złożony z głośników wysokotonowych, a ponadto średniotonowych. Jak wiadomo, te pierwsze trzeba zamontować przy słupkach. Natomiast druga opcja powinna powędrować do wnęk w drzwiach, co jest bardzo istotne. Przed kupnem trzeba też sprawdzić ich wymiary, żeby nie przesadzić. Warto jednak wiedzieć, że w kilku sytuacjach można ratować się pierścieniami dystansowymi, które są sprawdzonym rozwiązaniem. Najlepiej jest wygłuszyć drzwi matą bitumiczną. Taka opcja jest niesamowicie ceniona przez kierowców. Trzeba wiedzieć o tym, że kolejnym istotnym elementem jest subwoofer. Dzięki niemu możliwe jest zapewnienie niskich tonów, a dodatkowo mięsistego basu. Bardzo popularne są obecnie w tej kwestii 3 rozwiązania. Mowa tutaj o tubach basowych, skrzyniach basowych, a ponadto głośnikach aktywnych. Nierzadko montowane są również subwoofery w tylnej półce. Idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie ich na skrzyni, bowiem można zapewnić sobie dużo miejsca w bagażniku. Dodatkowo taka opcja nie będzie dudnić, co jest dodatkowym atutem. Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem będzie szybki oraz mocny głośnik. Można także pójść na kompromis. Ludzie często stawiają na podbicie głośności poprzez zastosowanie wzmacniacza.