Najciekawsze odkrycia medyczne

Najciekawsze odkrycia medyczne

28 lipca, 2022 0 By major

Warto wiedzieć o tym, że wbrew pozorom rozwój medycyny przebiega bardzo szybko. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każde osiągnięcie w tej kwestii jest rozpowszechnione dla społeczeństwa. Co roku pojawiają się nowinki w medycynie. Jedne są mniej przełomowe, drugie bardziej. Medycyna stale się rozwija.

Należy nadmienić, że niewydolność nerek to jeden z najpoważniejszych schorzeń wcześniactwa. W takim przypadku organizm sam nie jest w stanie usuwać toksycznych produktów przemiany materii. Niestety w szybkim tempie ulega on zatruciu. Nasi rodzimi lekarze uratowali życie wcześniaka dzięki zastosowaniu urządzenia, które skutecznie imituje pracę nerki. Zdecydowanie jest to pierwszy przypadek uratowania życia noworodka na świecie właśnie przy zastosowaniu sztucznej nerki.

Inną ciekawą nowinką w medycynie jest nowoczesne rozwiązanie kosmetologii oraz medycyny. Mowa tutaj o najnowszym osiągnięciu francuskich naukowców z Uniwersytetu w Lyonie. Opracowano organożel. Są to zżelowane nanocząsteczki o bardzo dużej trwałości, a ponadto wytrzymałości. Okazuje się, że po wielu testach oraz badaniach, cząsteczki wykazują zwiększoną odporność na promieniowanie UVB oraz na działanie wody. Co ciekawe, w poszukiwaniu nowych rozwiązań bezpiecznej, a ponadto efektywnej aplikacji leków, substancji leczniczych bądź substancji aktywnych używanych w kosmetyce, naukowcy opracowali nowy wynalazek. Mowa tutaj oczywiście o organożelu. Dzięki niemu można nadać ogromną stabilność nanocząsteczkom. W ten sposób możliwe jest opracowywanie nowych środków dermatologicznych, a ponadto preparatów kosmetycznych. To one po zastosowaniu zżelowanych nanocząsteczek, zapewne stanowią przyszłość w kwestii światowej dermatologii oraz kosmetologii.

Obecnie oferowane są także nowoczesne terapie wad wzroku. Najnowocześniejsza technologia umożliwia laserową korekcję wzroku. Stosowane są różne rodzaje lasera. Wszystko w zależności od stwierdzonej wady. Co ciekawe, istnieje również metoda IntraCor. Dzięki niej rogówka oka poddawana jest działaniu wiązki lasera. To on wykonuje pięć kolistych nacięć. Warto zaznaczyć, że działanie lasera, a dodatkowo ciśnienie wewnątrzgałkowe doprowadza do tego, iż rogówka w centralnej części uwypukla się. Efektem tego jest to, że przybiera oczekiwany, prawidłowy kształt. Taki zabieg spowoduje poprawę ostrości widzenia z bliska, co jest zbawieniem dla wielu ludzi. Warto zaznaczyć, że dla wielu pacjentów przyzwyczajonych do standardowych metod jest to świetna opcja. Okazuje się, że zabiegi są bezbolesne oraz przeprowadzane pod okiem najlepszych specjalistów. Dlatego nowoczesny metody poprawy wzroku są coraz powszechniej stosowane. Wszystko dzięki laserowi, który może zdziałać cuda w wielu kwestiach zdrowotnych. Obecnie laserowa korekcja oczu stała się tak powszechna, że przeprowadzana jest praktycznie w każdym większym mieście w naszym kraju. Dodatkowo dostępna jest w przystępnych cenach. Zawsze jednak najlepiej postawić na sprawdzony gabinet okulistyczny, który cieszy się renomą.