Silniki Iveco – czym się charakteryzują i co warto o nich wiedzieć?

Silniki Iveco – czym się charakteryzują i co warto o nich wiedzieć?

25 stycznia, 2015 0 By major

Iveco to znana włoska firma specjalizująca się w produkcji samochodów ciężarowych, dostawczych, a także autobusów. Pojazdy tej marki z powodzeniem wykorzystywane są niemal na całym świecie. Jest to również producent wysokiej jakości silników.

Czym charakteryzują się silniki marki Iveco?

Firma Iveco produkcją silników do swoich pojazdów zajmuje się już od wielu lat. W tym czasie wypracowała niezawodny system ich produkcji, który przekłada się na to, że silniki Iveco charakteryzują się niezwykle niską emisją spalin. Dziś, jak wiadomo, stawia się w dużej mierze na rozwiązania ekologiczne, dlatego też silniki tej marki są tak powszechnie wykorzystywane. Warto tu podkreślić, że Iveco zajmuje się produkcją zarówno silników wysokoprężnych, jak i silników stacjonarnych oraz CND i diesel.

Gdzie swoje zastosowanie znajdują silniki produkowane przez Iveco?

Silniki Iveco znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Często montowane są w pojazdach ciężkich. Wśród nich wymienić można choćby maszyny budowlane, przemysłowe oraz rolnicze. Dodatkowo silniki te montowane są oczywiście w samochodach ciężarkowych. Mowa tu w szczególności o pojazdach z wagą do 3,5 t. Często także swoje zastosowanie znajdują w przypadku aut strażniczych. Wynika to z tego, że konstrukcja tych silników pozwala na ich montaż w samochodach poruszających się na trudnym terenie.

W jakich samochodach montowane są silniki firmy Iveco?

To, z czego koncern Iveco słynie na całym świecie, to seria samochodów dostawczych Iveco Daily. Są to auta o średniej masie 7 ton. Samochody te charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. W szczególności wyróżniają się takimi elementami jak:

– wysokiej jakości wspomaganie układu hamowania,
– ABS i EBD,
– oraz oczywiście wydajne silniki.

Na koniec dodać tu warto jeszcze, że obecnie silniki Iveco wzbogacone są o turbosprężarkę oraz intercooler. Wszystko to sprawia, że zarówno auta, jak i silniki koncernu Iveco są aktualnie tak powszechnie wykorzystywane w transporcie.