Trening EMS – poznaj zalety elektrostymulacji mięśni

Trening EMS – poznaj zalety elektrostymulacji mięśni

11 maja, 2015 0 By major

Trening elektrostymulacyjny to trening personalny, który obecnie jest wiodącym trendem wśród metod ćwiczeń. Trening ten odbywa się pod okiem specjalisty przy użyciu specjalnie w tym celu stworzonego kombinezonu, który posiada elektrody umiejscowione na mięśniach. Ta metoda treningowa cechuje się znacznie większą efektywnością niż standardowe treningi. Wystarczy już kilkadziesiąt minut, aby efekty były równorzędne z kilkoma godzinami na siłowni. Taki szybki efekt jest bardzo motywujący i dlatego trening EMS cieszy się szczególną popularnością wśród osób, które prowadzą intensywny tryb życia i brakuje im czasu na regularne ćwiczenia.

Efekty wykonywania treningu EMS

Pierwszym efektem elektrostymulacji mięśni, który będzie widoczny jest spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz jędrne i sprężyste ciało. Dużą zaletą, którą docenią kobiety, jest również pozbycie się cellulitu i widocznie gładsza skóra. Co więcej, trening EMS bywa wykorzystywany także przez fizjoterapeutów jako metoda lecznicza dla osób z zanikiem mięśni. Trening z prądami EMS pozwala również poprawić kondycję i zwiększyć wytrzymałość mięśni, co jest dużą korzyścią zdrowotną.

Wybierz trening EMS

Dlaczego warto wybrać trening EMS? Przede wszystkim dlatego, że jest to metoda przeznaczona dla każdego bez względu na płeć i wiek. Dzięki ćwiczeniom w kombinezonie uzyskamy zdrowe i piękne ciało i usprawnimy działanie mięśni. W czasie ćwiczeń EMS istnieje mniejsze ryzyko kontuzji niż w czasie uprawiania sportu czy treningów siłowych, a efekty są widoczne w krótkim czasie. Z tego typu ćwiczeń mogą korzystać nawet sportowi laicy, którzy nie mieli wcześniej styczności z intensywnym wysiłkiem. To czyni metodę treningową EMS bardzo uniwersalną i przeznaczoną dla szerokiego grona osób. Co więcej, warto dodać, że wykonywanie treningu EMS jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a jedyne przeciwwskazania to ciąża, choroby układu sercowo-naczyniowego, padaczka lub choroby nowotworowe.